Krótki przewodnik na drewnianej podłodze

February 17, 2018 | Author: | Posted in Arts & Entertainment

Od wieków do chwili obecnej drewno jest materiałem używanym w każdej części domu, w tym w meblach i innych przedmiotach. Dziś stanowi doskonały materiał do podłóg. Podłogi z twardego drewna występują w wielu różnych typach, gatunkach i odmianach, a także są kompatybilne z każdym umeblowaniem i rodzajem domu.

białe listwy mdfIn case you have any kind of issues regarding wherever in addition to the way to employ białe listwy przypodłogowe, you possibly can e-mail us in our page. Podłogi drewniane są zwykle używane w salonach, korytarzach, schodach, jaskiniach i praktycznie w każdej części domu, z wyjątkiem łazienek, kuchni i niektórych przestrzeni na zewnątrz. Jego wszechstronność i elegancja sprawia, że ​​jest to preferowany materiał podłogowy dla wielu właścicieli domów.

Solid vs. Engineered

Istnieją dwa rodzaje drewnianych podłóg: solidne i zaprojektowane. Twarde drewno liściaste, od swojej nazwy, pochodzi z litego drewna i jest frezowane z jednego drewna. Podłogi z litego drewna twardego nie są zalecane do piwnic, łazienek ani miejsc, w których drewno może zostać uszkodzone z powodu wilgoci gruntowej. Ten typ jest regularnie piaskowany lub naprawiany, aby zachować piękny naturalny wygląd.

Typ inżynierii zawiera wiele warstw, które zwykle obejmują płytę ogniową lub sklejkę. Ten typ jest bardziej odporny na wilgoć i będzie wymagał tylko szlifowania lub odnawiania do dwóch razy. Chociaż istnieją różnice między tymi dwoma typami, oba są trwałe, długotrwałe i dostępne w kilku gatunkach drewna.

Gatunki:

W zależności od wystroju wnętrza, stylu domu lub własnych preferencji, możesz wybrać różne gatunki drewna. Oto niektóre gatunki używane do podłóg z twardego drewna i ich opis:

Popiół:

To jest nieco bielsze niż dąb, ale podobne do wyglądu. Jest to trwały materiał używany do narzędzi, bejsbolówek i innych przedmiotów.

Bambus:

Chociaż jest to pod względem technicznym trawa, jest tak twarda jak dąb. Ten trwały materiał, stosowany jako posadzka, można zobaczyć w naturalnych odcieniach jasnobrązowych do ciemnoczerwonych lub brązowych odcieni. Jest także przyjazny dla środowiska.

Brzoza – Klon

Oba są białawe i mają linie ziaren w jasnobrązowych odcieniach. Powierzchnia jest gładka.

Wiśnia – orzech

Oba tworzą piękną drewnianą podłogę. Są to silne lasy, które występują w ciemnych kolorach. Cherry jest jasnobrązowo-brązowym odcieniem, a jego kolor z czasem pogłębia się. Orzech jest w kolorze brązowym, który rozjaśnia się wraz z upływem czasu.

Sosna:

Te wiecznie zielone lasy są doskonałe do domów w stylu wiejskim (a przynajmniej tak samo jak Twój dom).

Dąb:

Ta jest w kolorze brązowym i zawiera linie ziarna w ciemnych odcieniach. Oba typy czerwone lub białe są wspaniałym materiałem do stworzenia tradycyjnego wyglądu domu. Podłoga drewniana z czerwonym dębem pojawia się z nutą różu, natomiast z białego dębu pojawia się brunatny.

Odmiany

Zasadniczo w podłogach stosuje się cztery rodzaje drewna: pasek drewniany, deska, parkiet i korek. Drewniane paski występują w pojedynczych segmentach, które mają zwykle szerokość od 1 1/2 do 2 1/4 cala. Deski są szersze niż drewniane paski. Parkiet wykonany jest z wąskich pasków drewna sklejonych ze sobą, tworząc wzór. Cork jest rodzajem inżynierii twardego drewna, które wykorzystuje korę dębu korkowego na górnej warstwie.

Dlaczego warto korzystać z drewna?

Istnieje wiele powodów, aby używać drewnianej podłogi w domu. Oto niektóre z nich:

Apel estetyka

Ich naturalne piękno sprawia, że ​​dom jest estetyczny. Zapewnia również ciepło wszędzie tam, gdzie jest używane w domu. Jego wygląd sprawia, że ​​jest uniwersalny, zarówno w tradycyjnych domach wiejskich, jak iw nowoczesnych domach.

Łatwa konserwacja

Drewniane podłogi są łatwe do czyszczenia lub konserwacji. Regularne zamiatanie lub odkurzanie sprawi, że podłoga będzie zawsze wyglądać jak nowa. Właściwa konserwacja tej podłogi pozwala jej być bardziej trwałą i długotrwałą.

Większa wartość

Mieszkania z drewnianymi podłogami podnoszą swoją wartość w dłuższej perspektywie. W nieruchomościach, które korzystają z pięknej podłogi drewnianej mają wyższą cenę.

Naturalny wygląd drewnianych podłóg sprawia, że ​​dom jest o wiele bardziej ciepły i komfortowy. Upewnij się, że zawsze dbasz o swoje drewniane podłogi, aby były trwałe przez wiele pokoleń.

Comments Off

Author:

This author has published 1 articles so far. More info about the author is coming soon.

Comments are closed.